| Machine Material | Mild Steel |
| Grade | VDR-P03-1200W |
| Power Consumption | 1200 W |
| Power Supply | 220-230 VAC |
| Brand Name | VDR Tech International Pvt Ltd |
| Model | ITB-4A30718D |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Gurgaon |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Machine Material | Mild Steel |
| Grade | VDR-P03-1200W |
| Power Consumption | 1200 W |
| Power Supply | 220-230 VAC |