| Alarm | Indicated by colour change of the particular parameter |
| Alarm Contacts | NO/NC contacts (optional) |
| Computer Interface | RS232/RS 485 with customized software for graphical,tabular datalogging with history module |
| Display | 7 inch TFT multicolor display with CCFL / LED backlit. |
| Enclosure | 400 mm W x 400 mm x 300 mm H |
| Keyboard | Four keys for scrolling. Three keys for display,select and enter |
| Mains Supply | 230V/50 Hz |
| Output | 4-20 mA for PM10 and PM2.5 |
| Brand Name | Ace Gas Analysers Private Limited |
| Model | ITB-0B3F09E4 |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Navi Mumbai |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Alarm | Indicated by colour change of the particular parameter |
| Alarm Contacts | NO/NC contacts (optional) |
| Computer Interface | RS232/RS 485 with customized software for graphical,tabular datalogging with history module |
| Display | 7 inch TFT multicolor display with CCFL / LED backlit. |
| Enclosure | 400 mm W x 400 mm x 300 mm H |
| Keyboard | Four keys for scrolling. Three keys for display,select and enter |
| Mains Supply | 230V/50 Hz |
| Output | 4-20 mA for PM10 and PM2.5 |