| Usage/Application | farm |
| Size | 14'10 |
| Auto Mode | 12Hours / 24Hours |
| Battery | 12dc |
| Input | 12DC |
| Rated Input Voltage | 12 V DC |
| Body Material | Iron |
| Warranty | 1 Year |
| Automation Grade | Automatic ON/OFF In Night And Day |
| Capacity | 30 Acres |
| Output Voltage | 10000 V |
Additional Information:
| Brand Name | Bluetech Exim |
| Model | ITB-86E0D28C |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Ahmedabad |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Usage/Application | farm |
| Size | 14'10 |
| Auto Mode | 12Hours / 24Hours |
| Battery | 12dc |
| Input | 12DC |
| Rated Input Voltage | 12 V DC |
| Body Material | Iron |
| Warranty | 1 Year |
| Automation Grade | Automatic ON/OFF In Night And Day |
| Capacity | 30 Acres |
| Output Voltage | 10000 V |
Additional Information: