| Frequency | 50 hz |
| Automation Grade | Automatic |
| Voltage | 440 V |
| Features | Anti-Deflaction Squeezing |
| Country of Origin | Made in India |
| Roller Material | Rubber Coated |
| Operate | Panumetic Cylinder |
| Moter Power | 8 HP |
| Brand Name | Bhatt Bros |
| Model | ITB-785BA33A |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Ahmedabad |
| Shipping | Is calculated at Checkout |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Yes |
| Frequency | 50 hz |
| Automation Grade | Automatic |
| Voltage | 440 V |
| Features | Anti-Deflaction Squeezing |
| Country of Origin | Made in India |
| Roller Material | Rubber Coated |
| Operate | Panumetic Cylinder |
| Moter Power | 8 HP |