| Operation Mode | Automatic |
| Voltage | 220 V to 380 V |
| Number Of Phases | Single Phase |
| Motor Speed | 2800 RPM |
| Blade Material | SS |
| Frequency | 50 Hz |
| Is It Portable | Portable |
| Brand Name | My Kitchen Gallery |
| Model | ITB-5F569EA5 |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Chennai |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Operation Mode | Automatic |
| Voltage | 220 V to 380 V |
| Number Of Phases | Single Phase |
| Motor Speed | 2800 RPM |
| Blade Material | SS |
| Frequency | 50 Hz |
| Is It Portable | Portable |