| Voltage | 380 V |
| Machine Type | Fully Automatic |
| Power Consumption | 3 HP |
| Frequency | 50 Hz/ 60 Hz |
| Automation Grade | Fully Automatic |
| Capacity | 80-100 (Pieces per hour) |
| Phase | 3 Phase |
| Brand Name | SP Impex |
| Model | ITB-FD0861CC |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | chennai |
| Shipping | Is calculated at Checkout |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Yes |
| Voltage | 380 V |
| Machine Type | Fully Automatic |
| Power Consumption | 3 HP |
| Frequency | 50 Hz/ 60 Hz |
| Automation Grade | Fully Automatic |
| Capacity | 80-100 (Pieces per hour) |
| Phase | 3 Phase |