| Functions | Photocopy |
| Supported OS | Windows XP |
| Color Output | Black & White |
| Item Color | Black and White |
| Print Speed (ppm) | 20 ppm |
| Memory Size | 64 MB |
| Item Weight | 9.7 kg |
| Warranty | Upto 1 Year |
| General type | Monochrome Multifunctional for A4 format |
| Power consumption | 315 W |
| Power source | 220 ~ 240 VAC |
| Processor | ARM 390 MHz |
| Engine speed | Up to 20 pages/Minutes |
| Resolution | 1,200 DPI |
| Warm-up time | Approx. 20 seconds or less |
| Time to first print | Approx. 8.5 seconds |
| Time to first copy | Approx. 12 seconds |
| Dimensions (W x D x H) | 390 x 333 x 317 mm |
| Brand Name | Supreme Electronic Services |
| Model | ITB-29030678 |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Chennai |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Functions | Photocopy |
| Supported OS | Windows XP |
| Color Output | Black & White |
| Item Color | Black and White |
| Print Speed (ppm) | 20 ppm |
| Memory Size | 64 MB |
| Item Weight | 9.7 kg |
| Warranty | Upto 1 Year |
| General type | Monochrome Multifunctional for A4 format |
| Power consumption | 315 W |
| Power source | 220 ~ 240 VAC |
| Processor | ARM 390 MHz |
| Engine speed | Up to 20 pages/Minutes |
| Resolution | 1,200 DPI |
| Warm-up time | Approx. 20 seconds or less |
| Time to first print | Approx. 8.5 seconds |
| Time to first copy | Approx. 12 seconds |
| Dimensions (W x D x H) | 390 x 333 x 317 mm |