| Product To be Peeled | Sugarcane |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Capacity | 100 Kg/hr |
| Material | MS Body |
| Voltage (V) | 220V |
| Frequency (Hz) | 50 Hz |
| Motor Power (HP) | 1 HP |
| Finishing | Color Coated |
| Brand Name | G Tech Engineering |
| Model | ITB-6F99542F |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Coimbatore |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Product To be Peeled | Sugarcane |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Capacity | 100 Kg/hr |
| Material | MS Body |
| Voltage (V) | 220V |
| Frequency (Hz) | 50 Hz |
| Motor Power (HP) | 1 HP |
| Finishing | Color Coated |