| Function | Wet-Dry |
| Body Type | Canister |
| Motor Power | 1300 Watts |
| Suction Power | 19600 Pascal |
| Surface to Clean | For Commercial Use |
| Dust Capacity | 20 L |
| Noise Level | Less than 70 dB |
| Included Components | Sweeping Brush, Suction Blower, Vacuum Mop, Nozzle & Hose Pipe |
| Voltage | 220-240V | 50Hz |
| Color | Metallic Grey |
| Dimenson | 360x360x570 mm |
| Container Material | Stainless Steel |
| Brand Name | Abirami Enterprises |
| Model | ITB-DAE57490 |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Chennai |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Function | Wet-Dry |
| Body Type | Canister |
| Motor Power | 1300 Watts |
| Suction Power | 19600 Pascal |
| Surface to Clean | For Commercial Use |
| Dust Capacity | 20 L |
| Noise Level | Less than 70 dB |
| Included Components | Sweeping Brush, Suction Blower, Vacuum Mop, Nozzle & Hose Pipe |
| Voltage | 220-240V | 50Hz |
| Color | Metallic Grey |
| Dimenson | 360x360x570 mm |
| Container Material | Stainless Steel |