| Usage/Application | Industrial |
| Capacity | 70 kg/hr |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | Single Phase |
| Voltage | 240 V |
| Motor Power | 2 HP |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand Name | Shree Shyama Industries |
| Model | ITB-5EC3A983 |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Ramgarh |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Usage/Application | Industrial |
| Capacity | 70 kg/hr |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | Single Phase |
| Voltage | 240 V |
| Motor Power | 2 HP |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | Made in India |