| Current Rating | 16A |
| Number of Module | 3 Module |
| Circuit Type | 1 Way |
| Color | White |
| No of Module | 3M |
| Material | Polycarbonate |
| Voltage | 220V |
| Finish Type | Glossy |
| Brand Name | Vijay Kumar Sanjeev Kumar Electricals |
| Model | ITB-9597DDA6 |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | New Delhi |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Current Rating | 16A |
| Number of Module | 3 Module |
| Circuit Type | 1 Way |
| Color | White |
| No of Module | 3M |
| Material | Polycarbonate |
| Voltage | 220V |
| Finish Type | Glossy |