| Oil Pressure | Hydraulic |
| Power Consumption | 2 HP |
| Weight | 65-70Kg |
| Voltage | 220 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Packing size | 810 * 630 * 1120 mm |
| Brand Name | Bengal Shoe Machinery Pvt Ltd |
| Model | ITB-D63AEE74 |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Delhi |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Oil Pressure | Hydraulic |
| Power Consumption | 2 HP |
| Weight | 65-70Kg |
| Voltage | 220 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Packing size | 810 * 630 * 1120 mm |