| Supported Paper Size | A4, A3 |
| Duty Cycle | 600,000 prints per month |
| Resolution (DPI) | 600 x 600 dpi |
| Print Speed | 60 - 130 sheets per minute |
| Dimensions (W x D x H) | 1,370 x 705 x 1,040 mm |
| Weight | With ADF: 97 Kg, Mainframe: 87 kg |
| Power Source | 220 - 240 V, 50/60 Hz |
| Power consumption | 290 W |
| Brand Name | Eforce Tech Solutions |
| Model | ITB-3FFE8716 |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | New Delhi |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Supported Paper Size | A4, A3 |
| Duty Cycle | 600,000 prints per month |
| Resolution (DPI) | 600 x 600 dpi |
| Print Speed | 60 - 130 sheets per minute |
| Dimensions (W x D x H) | 1,370 x 705 x 1,040 mm |
| Weight | With ADF: 97 Kg, Mainframe: 87 kg |
| Power Source | 220 - 240 V, 50/60 Hz |
| Power consumption | 290 W |