| Max Feeding | 750 mm |
| Motor Power | 10-20 Kw |
| Chute size | 4900X1100 mm |
| Rated Belt Speed | 1.286 M/S. |
| Automatic Grade | Automatic |
| Capacity | 30 Ton/Hour |
| Brand Name | Hindustan Enterprises |
| Model | ITB-3C7AB416 |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Faridabad |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Max Feeding | 750 mm |
| Motor Power | 10-20 Kw |
| Chute size | 4900X1100 mm |
| Rated Belt Speed | 1.286 M/S. |
| Automatic Grade | Automatic |
| Capacity | 30 Ton/Hour |