| Cutting Material | Mild Steel |
| Usage/Application | Metal |
| Capacity | 1kw |
| Laser Power | Ipg/racus |
| Machine Type | Laser cutting |
| Phase | Three Phase |
| Coolant Tank Capacity | 25 Ltr |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Voltage | 240 V |
| Max Cutting Thickness | 15-25 mm |
| Max Cutting Width | 500-1000 mm |
| Max Cutting Length | 3000-4000 mm |
| Brand Name | Supercut Welding Industries |
| Model | ITB-D3C02831 |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Faridabad |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Cutting Material | Mild Steel |
| Usage/Application | Metal |
| Capacity | 1kw |
| Laser Power | Ipg/racus |
| Machine Type | Laser cutting |
| Phase | Three Phase |
| Coolant Tank Capacity | 25 Ltr |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Voltage | 240 V |
| Max Cutting Thickness | 15-25 mm |
| Max Cutting Width | 500-1000 mm |
| Max Cutting Length | 3000-4000 mm |