| Laser Type | Fiber Laser |
| Automatic Grade | Automatic |
| Warranty | 1 Year |
| Mini Line Characters | 0.2 mm |
| Mini Line Width | 0.01mm |
| Power Output | 20 W |
| Standard Marking Area | 100mm x 100mm |
| Optional Marking Area | 250mm x 250mm / 300mm x 300mm |
| Cooling way | Air Cooling |
| Brand Name | micro industrial solutions |
| Model | ITB-BC5D8B00 |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Faridabad |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Laser Type | Fiber Laser |
| Automatic Grade | Automatic |
| Warranty | 1 Year |
| Mini Line Characters | 0.2 mm |
| Mini Line Width | 0.01mm |
| Power Output | 20 W |
| Standard Marking Area | 100mm x 100mm |
| Optional Marking Area | 250mm x 250mm / 300mm x 300mm |
| Cooling way | Air Cooling |