| Usage/Application | Hotels, Canteens |
| Capacity | 750 chapati per hours |
| Automation Grade | Automatic |
| Material | Mild Steel |
| Machine Weight | 500 kg |
| Frequency | 50 Hz |
| Voltage | 220-240 V |
| Length | 3000 mm |
| Width | 450 mm |
| Height | 2500 mm |
| Dough Container Diameter | 128 mm |
| Finish | Powder Coated |
| Power Source | Electric |
| Brand Name | Grisham Machine Manufacturing Industry |
| Model | ITB-4673F460 |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Coimbatore |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Usage/Application | Hotels, Canteens |
| Capacity | 750 chapati per hours |
| Automation Grade | Automatic |
| Material | Mild Steel |
| Machine Weight | 500 kg |
| Frequency | 50 Hz |
| Voltage | 220-240 V |
| Length | 3000 mm |
| Width | 450 mm |
| Height | 2500 mm |
| Dough Container Diameter | 128 mm |
| Finish | Powder Coated |
| Power Source | Electric |