| Usage/Application | Wooden Cuttlery Making |
| Material | Mild Steel |
| Automation Grade | Automatic |
| Phase | Three Phase |
| Power Consumption | 4.3 kW |
| Frequency | 50 Hz |
| Capacity | 100 kg/Hour |
| Cutlery Size | 5inch |
| Voltage | 400 V |
| Motor Power | 9 HP |
| Brand Name | Bestomechines |
| Model | ITB-FAE1B269 |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Hyderabad |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Usage/Application | Wooden Cuttlery Making |
| Material | Mild Steel |
| Automation Grade | Automatic |
| Phase | Three Phase |
| Power Consumption | 4.3 kW |
| Frequency | 50 Hz |
| Capacity | 100 kg/Hour |
| Cutlery Size | 5inch |
| Voltage | 400 V |
| Motor Power | 9 HP |