| Capacity | 65 VA |
| Filled Weight | 8 Kg |
| Country of Origin | Made in India |
| Output Frequency | 50 Hz |
| Output Voltage | 220 V |
| Dimension | 370X335X170 (MM) |
| Brand Name | M s Vinayaka Battery Centre |
| Model | ITB-01356BE4 |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Hyderabad |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Capacity | 65 VA |
| Filled Weight | 8 Kg |
| Country of Origin | Made in India |
| Output Frequency | 50 Hz |
| Output Voltage | 220 V |
| Dimension | 370X335X170 (MM) |