| Power | 1000 W |
| Phase | Three Phase |
| Speed | 450RPM |
| Motor Voltage | 48-60 V |
| Color | Black |
| Brand Name | Invincible Robotics Techno Pvt Ltd |
| Model | ITB-BC7BDB05 |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Indore |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Power | 1000 W |
| Phase | Three Phase |
| Speed | 450RPM |
| Motor Voltage | 48-60 V |
| Color | Black |