| Capacity | 800 Pieces/Hour |
| Frequency | 50 Hz |
| Voltage | 220 V |
| Country of Origin | Made in India |
| Draw length | 75 to 750 mm |
| Sealing width | 675 mm |
| Dimensions | 3900x1470x1760 mm |
| Power | 9 kW |
| Brand Name | Laxmi Industries Delhi |
| Model | itb-d25be4e7 |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | New Delhi |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Capacity | 800 Pieces/Hour |
| Frequency | 50 Hz |
| Voltage | 220 V |
| Country of Origin | Made in India |
| Draw length | 75 to 750 mm |
| Sealing width | 675 mm |
| Dimensions | 3900x1470x1760 mm |
| Power | 9 kW |