| Material | MS, SS Body |
| Capacity | 110 Bag/Min |
| Country of Origin | Made in India |
| Sealing Width | 4" to 30" |
| Roll Diameter | 32" |
| Single Decker Power | 1 KW |
| Machine Weight | 600 kgs |
| Machine Dimension | 8.5 x 5 x 4.5 Feet |
| Cutting Plate Size | 32 Inch |
| Brand Name | Laxmi Industries Delhi |
| Model | ITB-EF5B0745 |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | New Delhi |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Material | MS, SS Body |
| Capacity | 110 Bag/Min |
| Country of Origin | Made in India |
| Sealing Width | 4" to 30" |
| Roll Diameter | 32" |
| Single Decker Power | 1 KW |
| Machine Weight | 600 kgs |
| Machine Dimension | 8.5 x 5 x 4.5 Feet |
| Cutting Plate Size | 32 Inch |