| Dispensing Rate | 10 Cups/Min |
| Operation Mode | Automatic |
| Boiler Capacity | 4 Liters |
| Usage/Application | Office |
| Body Material | Galvanized Iron(GI) |
| Start Up Time | Upto 10 Mins |
| Power(Watt) | 2000 W |
| Voltage | 230 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Brand Name | Cherise India Private Limited |
| Model | ITB-A6BE767E |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Mumbai |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Dispensing Rate | 10 Cups/Min |
| Operation Mode | Automatic |
| Boiler Capacity | 4 Liters |
| Usage/Application | Office |
| Body Material | Galvanized Iron(GI) |
| Start Up Time | Upto 10 Mins |
| Power(Watt) | 2000 W |
| Voltage | 230 V |
| Frequency | 50 Hz |