| Machine Type | Automatic |
| Power Consumption | 4 HP |
| Material | MS |
| Capacity | 25 mm drilling,16 mm end mill |
| Voltage | 220 volts single phase |
| Reverse Rotation | not possible |
| Usage/Application | CNC Drilling applications |
| Size | from 400 x 450mm to max. 1200 x 900 mm |
| Brand Name | Interface Design Associates Private Limited |
| Model | ITB-7A0AABA0 |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Navi Mumbai |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Machine Type | Automatic |
| Power Consumption | 4 HP |
| Material | MS |
| Capacity | 25 mm drilling,16 mm end mill |
| Voltage | 220 volts single phase |
| Reverse Rotation | not possible |
| Usage/Application | CNC Drilling applications |
| Size | from 400 x 450mm to max. 1200 x 900 mm |