| Frequency | 50-60 Hz |
| Voltage | 220 V |
| Phase | single phase |
| Packaging Type | thick insulation and wooden box |
| Available Material Grade | isi certified |
| Design | Customized |
| Automation Grade | Automatic |
| Material | Stainless Steel |
| Heating Media | Electric |
| Max Temperature | 100 degree |
| Brand Name | Magnum Innovations |
| Model | ITB-3E800639 |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | pathadipalam |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Voltage | 220 V |
| Phase | single phase |
| Packaging Type | thick insulation and wooden box |
| Available Material Grade | isi certified |
| Design | Customized |
| Automation Grade | Automatic |
| Material | Stainless Steel |
| Heating Media | Electric |
| Max Temperature | 100 degree |