| Capacity | 400-500 kg per Hours |
| Weight | 1100 Kg |
| Machine Type | 3- Stage |
| Output | 400-500 Kg/HR |
| Machine Power | 4.5 KW |
| AutomationGrade | Fully Automatics grade |
| Capacity (pieces per min) | 400-500 Kg per/Hours |
| Max Plate Size (inch) | Patch size-260 mm |
| Sheet Thickness | Rolling surface Thickness-138-260 MM |
| Forming Area | 10 inches |
| Total Weight | 1150 Kg approx |
| Power Load | 4.5 kw |
| Power | 220v |
| Brand Name | Aman Impex |
| Model | ITB-A6DE5718 |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Capacity | 400-500 kg per Hours |
| Weight | 1100 Kg |
| Machine Type | 3- Stage |
| Output | 400-500 Kg/HR |
| Machine Power | 4.5 KW |
| AutomationGrade | Fully Automatics grade |
| Capacity (pieces per min) | 400-500 Kg per/Hours |
| Max Plate Size (inch) | Patch size-260 mm |
| Sheet Thickness | Rolling surface Thickness-138-260 MM |
| Forming Area | 10 inches |
| Total Weight | 1150 Kg approx |
| Power Load | 4.5 kw |
| Power | 220v |