| Capacity | 200 Kg/hr |
| Material | MS |
| Finish | Color Coated |
| Weight | 200kg |
| Machine Type | 2- Stage |
| Features | Fully Automatic |
| Machine Power | 40 kW |
| Voltage | 240 V |
| Phase | Single Phase |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand Name | Sonu Footwear |
| Model | ITB-D6BCD9ED |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Capacity | 200 Kg/hr |
| Material | MS |
| Finish | Color Coated |
| Weight | 200kg |
| Machine Type | 2- Stage |
| Features | Fully Automatic |
| Machine Power | 40 kW |
| Voltage | 240 V |
| Phase | Single Phase |
| Country of Origin | Made in India |