| Usage/Application | Fire Safety |
| Packaging Type | Roll |
| Weight | 10 kg |
| Color | Red |
| Max Cable Length | 20 M |
| Diameter | 200 mm |
| Material | Mild Steel |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand Name | Safety Plus Engineering |
| Model | ITB-6F9A00C6 |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Mumbai |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Usage/Application | Fire Safety |
| Packaging Type | Roll |
| Weight | 10 kg |
| Color | Red |
| Max Cable Length | 20 M |
| Diameter | 200 mm |
| Material | Mild Steel |
| Country of Origin | Made in India |