| Capacity | 350 M/hr |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Power Source | Electric |
| Temperature Range | 300 Deg C |
| Usage/Application | Lanyard Printing |
| Material | MS,Aluminium,SS |
| Voltage | 220 V |
| Size | 26 x 43 Inch |
| Power | 6 kW |
| Brand Name | Impression Machinery India Private Limited |
| Model | ITB-3C86C277 |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Noida |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Capacity | 350 M/hr |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Power Source | Electric |
| Temperature Range | 300 Deg C |
| Usage/Application | Lanyard Printing |
| Material | MS,Aluminium,SS |
| Voltage | 220 V |
| Size | 26 x 43 Inch |
| Power | 6 kW |