| Raw Material | Paper |
| Material | MS |
| Voltage | 380 V |
| Production Capacity | 8000 Pcs/hours |
| Power Consumption | 3.7kW |
| Paper Quality | 85 GSM |
| Dimension | 56x45x22inch |
| Plate Size Range | 7inch |
| Number Of Dies | 2 Dies |
| Brand Name | Rasu Machine House Private Limited |
| Model | ITB-B6854FF9 |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Gopalpur |
| Shipping | Is calculated at Checkout |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Yes |
| Raw Material | Paper |
| Material | MS |
| Voltage | 380 V |
| Production Capacity | 8000 Pcs/hours |
| Power Consumption | 3.7kW |
| Paper Quality | 85 GSM |
| Dimension | 56x45x22inch |
| Plate Size Range | 7inch |
| Number Of Dies | 2 Dies |