| Paper Material | Aluminium Foil Paper |
| Material | Mild Steel |
| Voltage | 230 V |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Phase | Single Phase |
| Frequency | 50 Hz |
| Number Of Die | Double Die |
| Brand Name | Maharaja Machinery Stores |
| Model | ITB-45F196F8 |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Raipur |
| Shipping | Is calculated at Checkout |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Yes |
| Paper Material | Aluminium Foil Paper |
| Material | Mild Steel |
| Voltage | 230 V |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Phase | Single Phase |
| Frequency | 50 Hz |
| Number Of Die | Double Die |