| Power Consumption | 10-15 units per 8hr |
| Machine Type | Semi-Automatic |
| Driven Type | Hydraulic |
| Capacity | 3 card per minute (1 card has 12 pieces) |
| Automation Grade | SEMI AUTOMATED |
| Usage/Application | MULTI PURPOSE PACKAGING |
| Voltage | 220 / 440 V |
| Type | Single Station |
| Phase | Single Phase / Three Phase |
| Power | 0.5 HP |
| Brand Name | Cub Group Of Industries |
| Model | ITB-28777E2A |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Kagal |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Power Consumption | 10-15 units per 8hr |
| Machine Type | Semi-Automatic |
| Driven Type | Hydraulic |
| Capacity | 3 card per minute (1 card has 12 pieces) |
| Automation Grade | SEMI AUTOMATED |
| Usage/Application | MULTI PURPOSE PACKAGING |
| Voltage | 220 / 440 V |
| Type | Single Station |
| Phase | Single Phase / Three Phase |
| Power | 0.5 HP |