| Automation Grade | Automatic |
| Max Plate Size | 4-16 inch |
| Production Capacity | 500-1000 per hour |
| Frequency | 50 - 60 hz |
| Weight | 500 kg |
| Voltage | 220 V |
| Phase | Single |
| Application | Industrial |
| Output | 32000 Pieces in 16 Hour |
| Number Of Dies | 1 |
| Material | Stainless Steel |
| Power Requirement | 2.5 kW |
| Brand Name | Machinery Hub |
| Model | ITB-CE33B35F |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Automation Grade | Automatic |
| Max Plate Size | 4-16 inch |
| Production Capacity | 500-1000 per hour |
| Frequency | 50 - 60 hz |
| Weight | 500 kg |
| Voltage | 220 V |
| Phase | Single |
| Application | Industrial |
| Output | 32000 Pieces in 16 Hour |
| Number Of Dies | 1 |
| Material | Stainless Steel |
| Power Requirement | 2.5 kW |