| Usage/Application | Hotel |
| Capacity | 12 kg/hour |
| Material | Stainless Steel |
| Product To Be Peeled | Potato |
| Voltage | 220V |
| Automation Grade | Automatic |
| Frequency | 50Hz |
| Motor Power | 0.5 HP |
| Phase | Single Phase |
| Power Source | Electric |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand Name | Vinayak Enterprises |
| Model | ITB-A18DC05B |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Durg |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Usage/Application | Hotel |
| Capacity | 12 kg/hour |
| Material | Stainless Steel |
| Product To Be Peeled | Potato |
| Voltage | 220V |
| Automation Grade | Automatic |
| Frequency | 50Hz |
| Motor Power | 0.5 HP |
| Phase | Single Phase |
| Power Source | Electric |
| Country of Origin | Made in India |