| Current | 45A |
| Rectifier Type | Full Wave |
| Voltage | 380-415V |
| Material | Mild Steel |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | Three Phase |
| Brand Name | Maharaja Machinery Stores |
| Model | ITB-23F175F3 |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Raipur |
| Shipping | Is calculated at Checkout |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Yes |
| Current | 45A |
| Rectifier Type | Full Wave |
| Voltage | 380-415V |
| Material | Mild Steel |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | Three Phase |