| Tank Orientation | Horizontal |
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Milk Storage |
| Country of Origin | Made in India |
| Gross Vehicle Weight | 7300 kg |
| Dimensions | 5995 x 2000 x 2400 mm |
| Capacity | 5000 L |
| Brand Name | Mahavir Industries |
| Model | ITB-107DDE92 |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | JAGADHRI |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Tank Orientation | Horizontal |
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Milk Storage |
| Country of Origin | Made in India |
| Gross Vehicle Weight | 7300 kg |
| Dimensions | 5995 x 2000 x 2400 mm |
| Capacity | 5000 L |