| Capacity | 5000kg/hour |
| Frequency | 50 Hz |
| Power | 8 hp |
| Voltage | 220V |
| Automation Grade | Automatic |
| Grinding Material | Metal |
| Type of Grinding Machine | Vertical |
| Type of Tool and Cutter Grinder | Universal |
| Brand Name | Swastik Roto Master |
| Model | ITB-8F2931A0 |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Jaipur |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Capacity | 5000kg/hour |
| Frequency | 50 Hz |
| Power | 8 hp |
| Voltage | 220V |
| Automation Grade | Automatic |
| Grinding Material | Metal |
| Type of Grinding Machine | Vertical |
| Type of Tool and Cutter Grinder | Universal |