| Material Processed | Paper |
| Glass Size | 100-200 ml |
| Phase | Single Phase/Three Phase |
| Power Source | 220v single phase |
| Cup Size | 330 ml |
| Production Capacity | more than 600 |
| Warranty | 3 Year(s) |
| Machine Weight | 2000-3000 Kg, 1500 Kg |
| Weight | 2200 |
| Voltage | 220v/440v |
| Brand Name | Royal Business Industries |
| Model | ITB-175404D4 |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Kolkata |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Material Processed | Paper |
| Glass Size | 100-200 ml |
| Phase | Single Phase/Three Phase |
| Power Source | 220v single phase |
| Cup Size | 330 ml |
| Production Capacity | more than 600 |
| Warranty | 3 Year(s) |
| Machine Weight | 2000-3000 Kg, 1500 Kg |
| Weight | 2200 |
| Voltage | 220v/440v |