| Paper Plate Size | 4 - 14 Inches |
| Oil Tank Capacity | 40 Ltr |
| Voltage | 240 V |
| Phase | Single Phase |
| Paper GSM | 80 - 500 GSM |
| Production Rate | 25000-30000/10Hr |
| Items | Bowls, Plates, & Dona |
| Weight Of Machine | 400 kg |
| Power | 1.5 HP |
| Brand Name | Tej Machinery Engineering |
| Model | ITB-91B9996F |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Midnapore |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Paper Plate Size | 4 - 14 Inches |
| Oil Tank Capacity | 40 Ltr |
| Voltage | 240 V |
| Phase | Single Phase |
| Paper GSM | 80 - 500 GSM |
| Production Rate | 25000-30000/10Hr |
| Items | Bowls, Plates, & Dona |
| Weight Of Machine | 400 kg |
| Power | 1.5 HP |