| Materials Applicable | PVC |
| Products Type | INERTIAL |
| Automatic Grade | Semi-Automatic |
| Max Forming Depth | 0-40 mm |
| Frequency | 50HZ |
| Color | GRAY AND YELLOW |
| Body Material | METAL |
| Max Forming Area | 9648 |
| Power Consumption | 25HP |
| Certification | NO |
| Work Efficiency | 25HP |
| Brand Name | Mould Well |
| Model | ITB-A7E9279A |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Surat |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Materials Applicable | PVC |
| Products Type | INERTIAL |
| Automatic Grade | Semi-Automatic |
| Max Forming Depth | 0-40 mm |
| Frequency | 50HZ |
| Color | GRAY AND YELLOW |
| Body Material | METAL |
| Max Forming Area | 9648 |
| Power Consumption | 25HP |
| Certification | NO |
| Work Efficiency | 25HP |