| Capacity | 50 Ah |
| Battery Type | Lithium Iron Phosphate |
| Voltage | 12V |
| Protection From | Battery Deep Discharge |
| Leak Proof | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
| Communication Interface | CAN2.0 A/B, RS485, BLE, LTE |
| Enclosure Rating | IP67 |
| Maximum Voltage | 55.5 V |
| Brand Name | Coulomb Litech Pvt Ltd |
| Model | ITB-FDA9E110 |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Mumbai |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Capacity | 50 Ah |
| Battery Type | Lithium Iron Phosphate |
| Voltage | 12V |
| Protection From | Battery Deep Discharge |
| Leak Proof | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
| Communication Interface | CAN2.0 A/B, RS485, BLE, LTE |
| Enclosure Rating | IP67 |
| Maximum Voltage | 55.5 V |