| Imprint Material | T Shirt, Mug, Cap, Big Plate, Small Plate |
| Automatic Grade | Automatic |
| Capacity | 500 pieces/day |
| Frequency | 50 Hz |
| Power | 1250 W |
| Voltage | 220 V |
| Max Temperature | 380 Deg C |
| Brand Name | The Print Platter |
| Model | ITB-19E0A724 |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Mumbai |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Imprint Material | T Shirt, Mug, Cap, Big Plate, Small Plate |
| Automatic Grade | Automatic |
| Capacity | 500 pieces/day |
| Frequency | 50 Hz |
| Power | 1250 W |
| Voltage | 220 V |
| Max Temperature | 380 Deg C |