| Engine Type | 2 stroke |
| Power Source | Petrol |
| Weight | 9.6 kg |
| Engine Displacement | 51.7 CC |
| Fuel Tank Capacity | 1200 m |
| Usage/Application | Agriculture |
| Power | 1.7 kw/11000 rpm |
| Brand Name | Baldaniya Enterprise |
| Model | ITB-C17013E5 |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Mumbai |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Engine Type | 2 stroke |
| Power Source | Petrol |
| Weight | 9.6 kg |
| Engine Displacement | 51.7 CC |
| Fuel Tank Capacity | 1200 m |
| Usage/Application | Agriculture |
| Power | 1.7 kw/11000 rpm |