| Material | Mild Steel |
| Automation Grade | Automatic |
| Temperature Accuracy | + 0.2 DegreeC |
| Voltage | 220V |
| Frequency | 50-60Hz |
| Is It Portable | Portable |
| Temperature | 20 DegreeC - 50 DegreeC |
| Phase | Single Phase |
| Digital Indication | LCD |
| Brand Name | HITECH LAB SOLUTIONS |
| Model | ITB-9CFAC88F |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Mumbai |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Material | Mild Steel |
| Automation Grade | Automatic |
| Temperature Accuracy | + 0.2 DegreeC |
| Voltage | 220V |
| Frequency | 50-60Hz |
| Is It Portable | Portable |
| Temperature | 20 DegreeC - 50 DegreeC |
| Phase | Single Phase |
| Digital Indication | LCD |