| Strap Tension | 350 kg |
| Strap Width | 12mm-19mm |
| Strap Thickness | 0.6mm to 1.27 mm |
| Air Pressure | 5 Bar |
| Make | PackRight |
| Brand Name | Global Packaging Automation |
| Model | ITB-9D934202 |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Mumbai |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Strap Tension | 350 kg |
| Strap Width | 12mm-19mm |
| Strap Thickness | 0.6mm to 1.27 mm |
| Air Pressure | 5 Bar |
| Make | PackRight |