| Material | High Quality |
| Power Source | Electric |
| Maximum Coil Dia | 100mm |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Design | Customized |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Voltage | 220V |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand Name | Shyam Machine House |
| Model | ITB-E5B871A1 |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | New Delhi |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Material | High Quality |
| Power Source | Electric |
| Maximum Coil Dia | 100mm |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Design | Customized |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Voltage | 220V |
| Country of Origin | Made in India |