| Material | Mild Steel |
| Capacity | 2000 - 5000 pc/hr |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Max Plate Size | 4" To 18" |
| Certification | Triple Die Semi Automatic machine |
| Electricity Supply | Single Phase 2kw |
| Packaging Type | Normal |
| Paper Plate Size | 4" to 18" |
| Machine Weight | 340 kg |
| Power Source | single Phase 2kw |
| Warranty | 2 Years |
| Voltage | 220 V |
| Number Of Dies | Triple Die |
| Paper Material | Aluminium Foil Paper |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand Name | Shri Vaishno Enterprises |
| Model | ITB-3A9A37C6 |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | New Delhi |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Material | Mild Steel |
| Capacity | 2000 - 5000 pc/hr |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Max Plate Size | 4" To 18" |
| Certification | Triple Die Semi Automatic machine |
| Electricity Supply | Single Phase 2kw |
| Packaging Type | Normal |
| Paper Plate Size | 4" to 18" |
| Machine Weight | 340 kg |
| Power Source | single Phase 2kw |
| Warranty | 2 Years |
| Voltage | 220 V |
| Number Of Dies | Triple Die |
| Paper Material | Aluminium Foil Paper |
| Country of Origin | Made in India |