| Body Type | Canister |
| Motor Power | 2200 Watt |
| Suction Power | 250 mBar |
| Container Capacity | Above 60 Litre |
| Surface Recommendation | for Industrial use |
| Air Flow | 80 L/s |
| Noise Level | Less than 70 dB |
| Filtration | EPA Filter |
| Included Components | Nozzle & Pipe |
| Voltage | 220-240 V | 50 Hz |
| Warranty | 1 Year |
| Cable Length | 7 Metre |
| Hose Length | 2.5 Metre |
| Hose Diameter | 40 mm |
| Container Material | Stainless Steel |
| Weight | 23 kg |
| Brand Name | SR3 Technologies |
| Model | ITB-B35E2E92 |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | New Delhi |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Body Type | Canister |
| Motor Power | 2200 Watt |
| Suction Power | 250 mBar |
| Container Capacity | Above 60 Litre |
| Surface Recommendation | for Industrial use |
| Air Flow | 80 L/s |
| Noise Level | Less than 70 dB |
| Filtration | EPA Filter |
| Included Components | Nozzle & Pipe |
| Voltage | 220-240 V | 50 Hz |
| Warranty | 1 Year |
| Cable Length | 7 Metre |
| Hose Length | 2.5 Metre |
| Hose Diameter | 40 mm |
| Container Material | Stainless Steel |
| Weight | 23 kg |