| Motor Power | 5 HP |
| Usage/Application | Turmeric Grinding |
| Voltage | 220-240 V |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Automation Grade | Fully Automatic |
| Capacity | 25-30 Kg/hr |
| Phase | Three Phase |
| Rotor Diameter | 250 mm |
| Chamber Width | 130 mm |
| Machine Speed | 2880 RPM |
| Electricity Connection | Three Phase |
| Capacity | 50-250 Kg/hr |
| Power (hp) | 5 HP |
| Voltage | 220-240 V |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Automatic Grade | Fully Automatic |
| Material | MS,SS,etc |
| Brand Name | Yagnm Industries Private Limited |
| Model | ITB-4705A036 |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | New Mumbai |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Motor Power | 5 HP |
| Usage/Application | Turmeric Grinding |
| Voltage | 220-240 V |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Automation Grade | Fully Automatic |
| Capacity | 25-30 Kg/hr |
| Phase | Three Phase |
| Rotor Diameter | 250 mm |
| Chamber Width | 130 mm |
| Machine Speed | 2880 RPM |
| Electricity Connection | Three Phase |
| Capacity | 50-250 Kg/hr |
| Power (hp) | 5 HP |
| Voltage | 220-240 V |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Automatic Grade | Fully Automatic |
| Material | MS,SS,etc |