| Production Capacity | 70 Pieces Per Min |
| Cup Size | 50 ml |
| Automation Grade | Automatic |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | 3 Phases |
| Voltage | 230 V |
| Material | Stainless Steel |
| Machine Weight | 1100 kg |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand Name | Delhi Machinery |
| Model | ITB-0E802610 |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Noida |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Production Capacity | 70 Pieces Per Min |
| Cup Size | 50 ml |
| Automation Grade | Automatic |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | 3 Phases |
| Voltage | 230 V |
| Material | Stainless Steel |
| Machine Weight | 1100 kg |
| Country of Origin | Made in India |